NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa Baltijas jūrā veic mācības “Hodops” | Nacionālie bruņotie spēki

NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa Baltijas jūrā veic mācības “Hodops”

23.11.2021
Militārās mācības
NATO
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

No 29. novembra līdz 9. decembrim Irbes jūras šaurumā notiks NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1) militārās mācības “Hodops” (Historical Ordnance Disposal Operation). Mācību galvenais uzdevums ir atrast un neitralizēt Pirmā un Otrā pasaules kara laika atstātos sprādzienbīstamos priekšmetus Irbes jūras šaurumā, lai uzlabotu kuģošanas drošību Baltijas jūrā, kā arī pilnveidotu SNMCMG1 sastāvā esošu kuģu iemaņas mīnu neitralizēšanas operācijās.

No 24. līdz 29. novembrim SNMCMG1 atradīsies ostas vizītē Ventspilī, savukārt no 2. līdz 6. decembrim ostas vizītē Liepājā. SNMCMG1 sastāvā šobrīd atrodas Vācijas kuģis “Elbe”, Nīderlandes kuģis “Vlaardingen” un Vācijas kuģis “Bad Bevensen”.

NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir daļa no alianses Reaģēšanas spēku jūras komponentes un tās galvenais uzdevums ir būt gataviem veikt pretmīnu darbību jūrā noteiktā gatavības laikā. Ikdienā grupas kuģi piedalās apmācībā, veic manevrēšanas vingrinājumus, kuģošanas treniņu, piedalās arī militārajās mācībās, kurās iznīcina mīnas. Kā viens no pakārtotajiem uzdevumiem ir patrulēšana, kuras laikā NATO klātbūtne tiek demonstrēta gan jūrā, gan krastā, ostu vizīšu laikā.

NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki. NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no divām alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas speciāli izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai, un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā.

Latvijas bruņotie spēki SNMCMG1 piedalās kopš 2007. gada. 2017. gada jūlijā Latvijai pirmo reizi tika uzticēts pārņemt tās komandvadību.

Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos norādījumus, kuģi netiks atvērti iedzīvotājiem apskatei.
 

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālr. +371 67806080
E-pasts:liva.veita@mil.lv