Nacionālo bruņoto spēku orķestris ar Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 100.gadadienai veltītu koncertu viesojas Dānijā

Pasākumi
Starptautiskā sadarbība
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 28. līdz 30.novembrim Nacionālo bruņoto spēku orķestris ar Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 100.gadadienai veltītu koncertu viesosies Kopenhāgenā, Dānijā.

Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts notiks  29. novembrī, plkst.19.30 koncertzālē “Staerkassen” Kopenhāgenā.

Koncerts vienlaikus ir plānots kā Latvijas Republikas vēstnieces Dānijas Karalistē Aldas Vanagas pieņemšana par godu Latvijas Republikas  neatkarības proklamēšanas 100.gadadienai un koncertā ielūgti Dānijas Karaliskās ģimenes, Dānijas parlamenta, valdības un diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerta programmā iekļautas latviešu klasiskās mūzikas, mūsdienu komponistu oriģinālkompozīcijas, kā arī pārlikumi un aranžējumi pūšaminstrumentu orķestrim.

Nacionālo bruņoto spēku galvenā diriģenta pulkvežleitnanta Daiņa Vuškāna un Nacionālo bruņoto spēku orķestra diriģenta kapteiņleitnanta Gunta Kumačeva vadībā skanēs Andreja Jurjāna, Emīla Dārziņa, Gotharda Indriķa Helmaņa, Jāņa Zvaigznes, Raimonda Paula, Marinas Vidmontes un Sergeja Austra Universa skaņdarbi.

Solisti: virsseržants Normunds Katajs-Paeglis (trompete) un kaprālis Arturs Kuzmins (trompete).

Koncertā piedalīsies arī Dānijas Centrālais militārais orķestris – Karaliskās gvardes orķestris diriģenta Deivida Palmkvista (David Palmqvist) vadībā. Dānijas Centrālais militārais orķestris kopā ar Nacionālo bruņoto spēku orķestri koncerta noslēgumā atskaņos populāru dāņu un latviešu komponistu mūziku.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

 

NBS orķestra koncerts Dānijā