Nacionālo bruņoto spēku karavīri un militārā tehnika Vācijā piedalās militārajās mācībās “Combined Resolve XI”

Militārās mācības
Dienesta gaita
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 26.novembra līdz 14.decembrim Vācijā, Grāfenvorā un Hohenfelsā norisināsies ASV Armijas Eiropā vadītās starptautiskās militārās mācības “Combined Resolve XI”, kurās piedalīsies aptuveni 100 Latvijas karavīru un vairāk nekā 30 militārās tehnikas vienības.

Militārajās mācībās piedalīsies karavīri un militārā tehnika, tostarp kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas “CVR(T)” un kaujas atbalsta tehnika no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 1. mehanizētā kājnieku bataljona. 

Lauka taktiskajās mācībās “Combined Resolve XI” piedalīsies vairāk nekā 5500 dalībnieku no 16 valstīm, un to laikā trenēs pilna spektra operāciju izpildi. Mācības notiks ASV Armijas Eiropā militārajos poligonos Grāfenvorā un Hohenfelsā, Vācijā un tās vadīs ASV 7. armijas mācību pavēlniecība. 

Militārās mācības “Combined Resolve XI” notiks divās fāzēs no 26.novembra līdz 14.decembrim un no 14.janvāra līdz 25.janvārim, un to laikā trenēs operācijas “Atlantic Resolve” nākamās rotācijas vienības, lai paaugstinātu to kaujas gatavību, un pilnveidotu sabiedroto un partnervalstu bruņoto spēku sadarbību un savietojamību. 

Latvijas karavīri ar kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnām “CVR(T)” regulāri piedalās militārajās mācībās ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. No 24.aprīļa līdz 12.maijam, 20 Latvijas karavīri un četras kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas piedalījās militārajās mācības “Combined Resolve” Vācijā, Hohenfelsā. 

Savukārt, no 21.aprīļa līdz 3.maijam aptuveni 80 Latvijas karavīru, 19 kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas un citas militārās tehnikas vienības piedalījās Apvienoto reaģēšanas spēku mācībās Lielbritānijā, Solsberī. 

Pērn, martā Vācijā, Hohenfelsā aptuveni 500 Latvijas karavīru un 130 militārās tehnikas vienības, tostarp 30 kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas piedalījās starptautiskajās militārajās mācībās “Allied Spirit VI”.  

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv