Nacionālie bruņotie spēki piedalās militārajās mācībās “Northern Strike 2023” Mičiganā | Nacionālie bruņotie spēki

Nacionālie bruņotie spēki piedalās militārajās mācībās “Northern Strike 2023” Mičiganā

04.08.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departamenta Komunikācijas pārvalde

No 5. līdz 19. augustam  Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi piedalīsies militārajās mācības “Northern Strike 2023”, kas norisinās Amerikas Savienotajās Valstīs, Mičiganas štatā. 

“Northern Strike” ir ikgadējas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, ko organizē Mičiganas Nacionālā gvarde. Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot vienību kaujas gatavību, tai skaitā veicot kaujas šaušanu un integrējot apvienoto uguns atbalstu sauszemes spēku vienību uzdevumu izpildē, kā arī turpināt sadarbību ar sabiedroto spēkiem.

Mācībās piedalīsies gaisa atbalsta kontrolieri no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, lidlauka operāciju vadības speciālisti un lidlauka ugunsdzēsēji no Gaisa spēkiem, kā arī karavīri no Speciālo operāciju pavēlniecības un Zemessardzes karavīri un zemessargi.

Līdz ar Latvijas karavīriem un zemessargiem kopumā mācībās “Northern Strike” piedalīsies vairāk nekā 7000 karavīru no ASV un četrām sabiedroto valstīm. 
Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi ik gadu piedalās mācībās “Northern Strike”, uzturot ciešu saikni ar Mičiganas Nacionālo gvardi.

ASV ir ilggadējs Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais, ieņemot nozīmīgu lomu Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā. Latvijas un ASV karavīri regulāri piedalās kopīgās mācībās un aktivitātēs, lai veicinātu sadarbību un savietojamību.

Jau ziņots, ka šī gada 27. aprīlī apritēja 30 gadi kopš Latvija un Amerikas Savienotās Valstis parakstīja vienošanos par sadarbību Valstu partnerības programmā, ar to apstiprinot Latvijas un Mičiganas Nacionālās gvardes partnerību. Pirmie programmas mērķi bija palīdzēt Latvijai pēc neatkarības atgūšanas attīstīt Nacionālos bruņotos spēkus, īpaši Zemessardzi. Sākotnējā sadarbības fāzē Mičiganas Nacionālā gvarde sniedza ieguldījumu, veidojot Zemessardzes struktūru, izstrādājot apmācības programmas, aicinot zemessargus gūt pieredzi militārajās mācībās ASV un kopīgi ar Latvijas zemessargiem piedaloties militārajās mācībās Latvijā.