Nacionālie bruņotie spēki kopā ar NATO sabiedrotajiem piedalīsies militārajās mācībās ”Sudraba Bulta 2022” | Nacionālie bruņotie spēki

Nacionālie bruņotie spēki kopā ar NATO sabiedrotajiem piedalīsies militārajās mācībās ”Sudraba Bulta 2022”

16.09.2022
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

No 19. līdz 30. septembrim militāro mācību “Namejs 2022” rudens posma ietvaros Ādažu poligonā un Ādažu, Ropažu, Saulkrastu un Siguldas novados norisināsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības “Sudraba Bulta 2022”.

Militāro mācību “Sudraba Bulta 2022” mērķis ir pilnveidot NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību, integrēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementus manevra vienību atbalstam, plānot un izpildīt uzbrukuma un aizsardzības operācijas, kā arī sertificēt NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu.

Mācībās iesaistītās vienības vairākos vingrinājumos un kopīgās taktiska līmeņa mācību operācijās demonstrēs NATO dalībvalstu savietojamību un kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu.

Militārajās mācībās “Sudraba Bulta 2022” piedalās aptuveni 4200 karavīru no ASV, Dānijas, Francijas, Latvijas, Lielbritānijas, Polijas, Vācijas, Ungārijas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.

 Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību laikā notiks sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģu, tostarp kaujas helikopteru “AH-64 Apache” lidojumi Latvijas gaisa telpā, kā arī militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade. 

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Tālrunis: 27106853
E-pasts: komunikacija@mil.lv