Nacionālie bruņotie spēki kopā ar NATO sabiedrotajiem piedalīsies militārajās mācībās “Kristāla Bulta 2023” | Nacionālie bruņotie spēki

Nacionālie bruņotie spēki kopā ar NATO sabiedrotajiem piedalīsies militārajās mācībās “Kristāla Bulta 2023”

17.03.2023
Latvijā
NATO
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

No 20. līdz 31. martam Ādažu poligonā un Ādažu un Ropažu novados norisināsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības “Kristāla Bulta 2023”.

Militāro mācību “Kristāla Bulta 2023” mērķis ir pilnveidot NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību, integrēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementus manevra vienību atbalstam, plānot un izpildīt uzbrukuma un aizsardzības operācijas, kā arī sertificēt NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu.

Mācībās iesaistītās vienības vairākos vingrinājumos un kopīgās taktiska līmeņa mācību operācijās demonstrēs NATO dalībvalstu savietojamību un kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu.

Militārajās mācībās “Kristāla Bulta 2023” piedalās aptuveni 3000 karavīru no Latvijas, ASV, Vācijas, Lielbritānijas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.  

Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību laikā notiks sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģu, tostarp kaujas helikopteru “AH-64 Apache” lidojumi Latvijas gaisa telpā, kā arī militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Iespēju robežās informācija par Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade, Twitter kontā @MehanizetaBde, Instagram profilā @mehanizeta_brigade, TikTok platformā @mehanizeta_brigade un Youtube profilā @MehanizetaBrigade. 

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Tālrunis: 27444344
E-pasts: komunikacija@mil.lv