Nacionālie bruņotie spēki aicina iesaistīties valsts aizsardzībā | Nacionālie bruņotie spēki

Nacionālie bruņotie spēki aicina iesaistīties valsts aizsardzībā

20.01.2023
Latvijā
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotā štābs

Šogad aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kas ir izcils starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs. Prasme saglabāt vēsu prātu, izvairoties no agresīvas konfrontācijas arī brīžos, kad lodes lido pāri galvai, liecina par augstu morāli un izcilu psiholoģisko noturību brīdī, kad jāaizstāv valsts brīvība pret militāru uzbrukumu. Pateicoties plašai sabiedrības iesaistei neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās.

Situācijā, kad kara darbība notiek tepat mums līdzās, katram Latvijas pilsonim ir pienākums un iespēja izvēlēties veidu, kā sniegt savu ieguldījumu valsts aizsardzībā.  Aicinām pievienoties Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, izvēloties kādu no militārā dienesta iespējām – profesionālo, rezerves, Zemessardzes, un nākotnē arī Valsts aizsardzības dienestu.

Nacionālie bruņotie spēki visa gada garumā organizēs vairākus iesaukumus profesionālā dienesta karavīriem. Profesionālais dienests bruņotajos spēkos ir stabils darbs saliedētā komandā valsts aizsardzībā ar plašām sociālajām garantijām un konkurētspējīgu atlīdzību.

Savukārt no 2023. gada 29. jūlija līdz 20. augustam norisināsies rezervistu militārās pamatapmācības kurss. Latvijas pilsoņi, kuri būs  sekmīgi apguvuši apmācības kursu, dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus. Rezervista militāro pamatzināšanu un iemaņu pamatkursā rezervists iegūst militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā ieroču apmācība, kaujas šaušana, sakaru apmācība, normatīvie akti, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās un medicīna. Savukārt kolektīvās apmācības līmenī – lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī.

Iespēju iesaistīt ikvienu Latvijas pilsoni valsts aizsardzībā sniegs arī Valsts aizsardzības dienests (VAD), par kura ieviešanu šogad lems Saeima.  Tā būs iespēja apgūt jaunas prasmes, iemaņas un zināšanas par aizsardzības nozari, kā arī veidot pamatu savas profesionālās karjeras tālākai attīstībai. VAD būs lieliska iespēja jauniešiem iepazīt militāro industriju, kļūt par daļu no valsts aizsardzības kopienas, kā arī veidot dažādus uzņēmumus, kas varētu palīdzēt stiprināt valsts aizsardzības spējas, iegūstot jaunus draugus un potenciālus sadarbības partnerus.

Viens no iespējamajiem veidiem, kā iesaistīties valsts aizsardzība ir arī iespēja dienēt Zemessardzē. Zemessardzē nodrošināta pamatapmācība, kvalifikācijas mācība un karjeras apmācība. Pamatapmācībā iespējams apgūt ieroču, šaušanas, sakaru un ierindas apmācību, topogrāfiju, orientēšanas, kā arī lauka kaujas un vēl citas militārās zināšanas un prasmes.
Militārajā dienestā ir iespēja apgūt dažādas specialitātes, piemēram ložmetējnieka, granātnieka, izlūka, radiosakaru operatora un citas specialitātes. Dienests sniedz karjeras un personiskās izaugsmes iespēju, apgūt  dienesta pakāpei un amatam noteiktos militārās izglītības kursus.

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba 
Informācijas analīzes un vadības departamenta
Komunikācijas pārvalde
E-pasts: prese@mil.lv
Tālrunis: 67071032