Militāro mācību “Verboom VI” laikā tiks pilnveidota NATO kaujas inženieru efektivitāte | Nacionālie bruņotie spēki

Militāro mācību “Verboom VI” laikā tiks pilnveidota NATO kaujas inženieru efektivitāte

02.04.2024
Latvijā
NATO
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departaments

No 2. līdz 5. aprīlim Ādažu militārajā poligonā notiks mācības “Verboom VI”. Mācību laikā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas inženieru vienības pilnveidos savstarpējo sadarbību kopīgu uzdevumu izpildē.

Daudznacionālās kaujas inženieru mācības norisināsies jau sesto reizi, kurās vienībām būs iespēja dalīties ar zināšanām un labāk izprast sabiedroto spēku kapacitāti. “Verboom VI” mācību laikā vienības veiks dažādus inženieru vingrinājumus un spēju demonstrējumus, lai veicinātu partnerību, tādā veidā stiprinot NATO kaujas spējas. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1900 karavīri no Albānijas, Čehijas, Islandes, Itālijas, Ziemeļmaķedonijas, Melnkalnes, Polijas, Slovēnijas, Slovākijas un Spānijas. Pārstāvētās vienības dienesta pienākumus Latvijas teritorijā pilda rotācijas kārtība un regulāri piedalās mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. 

Iedzīvotāju ievērībai! 

Militāro mācību laikā iespējami īslaicīgi ceļu satiksmes kustības apgrūtinājumi uz koplietošanas ceļiem Ādažu militārā poligona apkārtnē. Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu. 

Iespēju robežās informācija par Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade, Instagram profilā @mehanizeta_brigade, TikTok platformā @mehanizeta_brigade un Youtube profilā @MehanizetaBrigade.

NBS Apvienotā štāba 
Informācijas analīzes un vadības departamenta
KomunikācijasInformāciju sagatavoja: pārvalde
E-pasts: prese@mil.lv  
Tālrunis: 67071032