Militārajās mācībās “Urban Steele” pilnveido spēju veikt kaujas operācijas pilsētvidē

05.06.2020
Militārās mācības
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 8. līdz 20. jūnijam Ādažu poligonā un Ventspils novadā notiks militārās mācības “Urban Steele”, kuru laikā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa trenēs apakšvienību sadarbību un savietojamību veicot kaujas operācijas pilsētvidē. 

Mācības “Urban Steele” Ventspils novadā notiks sadarbībā ar Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljonu tā atbildībā esošajā poligonā “Medņi 1” Vārves pagastā. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē. 

Iedzīvotāju ievērībai! 

Mācību laikā tiks izmantota kā kaujas munīcija, tā arī mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi. Kaujas munīcija tiek izmantota tikai tam īpaši paredzētos militārajos poligonos un šautuvēs. 

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv