Militārajās mācībās “Saber Strike 2022” tiek trenēta pārapgāde no gaisa | Nacionālie bruņotie spēki

Militārajās mācībās “Saber Strike 2022” tiek trenēta pārapgāde no gaisa

23.02.2022
Sadarbība
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Preses virsnieks

22. februārī Ādažu poligonā norisinājās pārapgādes spēju treniņš, kura laikā no militārā transporta lidmašīnām “C-130” un “C-17” tika desantētas 60 paletes ar lietderīgo kravu. 

Šis bija viens no taktiskā līmeņa uzdevumiem starptautisko militāro mācību “Saber Strike 2022” ietvaros, un tā mērķis bija pilnveidot nodrošinājuma spējas militāro vienību pārapgādei ar gaisa transportu. Mācību uzdevumos piedalījās divas militārās transporta lidmašīnas “C-130” un viena “C-17” no ASV bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā 16. nodrošinājuma brigādes. Nepieciešamo atbalstu kravas uzņemšanai uz zemes nodrošināja Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri.

Jau ziņots, Latvijā no 18. februāra līdz 23. martam norisinās starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 2022”. Mācību pamatuzdevums ir demonstrēt NATO dalībvalstu kaujas gatavību, trenēt dažādu valstu vienību savietojamību taktisko operāciju laikā, dažādos laikapstākļos, tostarp fokusējoties uz Baltijas reģiona pretgaisa aizsardzību, kā arī pilnveidot Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba un vienību komandvadību operāciju plānošanai un vadīšanai.

ASV ir ilggadējs Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais, ieņemot nozīmīgu lomu Latvijas drošības stiprināšanā. Latvijas un ASV karavīri regulāri piedalās kopīgās mācībās un aktivitātēs, lai veicinātu sadarbību un savietojamību, ietverot arī apmācību speciālo operāciju uzdevumu izpildē. 

Saber Strike pārapgādes spēju treniņš

Iedzīvotāju ievērībai!

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade. 

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes
Preses virsnieks
Virsleitnants Jurģis Baumanis
Tālrunis: 27106853
E-pasts: jurgis.baumanis@mil.lv