Militārajās mācībās “Iron Spear 2021” pilnveido Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību | Nacionālie bruņotie spēki

Militārajās mācībās “Iron Spear 2021” pilnveido Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību

28.10.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 20. līdz 22.oktobrim Ādažu poligonā norisināsies militārās mācības “Iron Spear 2021”, kurās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un Baltijas valstīs izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu karavīri un militārā tehnika.
Mācību mērķis ir pilnveidot Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību, kā arī veikt tanku un bruņutehnikas kaujas šaušanas vingrinājumus. 
Mācības “Iron Spear” pirmo reizi notika 2018.gadā.
Ņemot vērā izmaiņas starptautiskajā drošības vidē, NATO samitā Varšavā 2016.gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros. Latvijā izvietotās kaujas grupas vadošā valsts ir Kanāda, Lietuvā — Vācija, Igaunijā — Lielbritānija, bet Polijā — Amerikas Savienotās Valstis.
NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot NATO solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.
Daudznacionālā kaujas grupa Latvijā ir pilnībā integrēta Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē un tā sastāv vairāk nekā 1500 karavīriem no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā dienesta pienākumus pilda rotācijas kārtībā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.
Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus apmeklēt militāro mācību “Iron Spear 2021” norisi — rīt, 20.oktobrī, no plkst. 18.30 līdz 19.00 notiks spēku demonstrācija diennakts tumšajā laikā. Ierašanās plkst. 17.45 pie Ādažu bāzes vecajiem galvenajiem vārtiem.
Dalību pasākumā lūdzam pieteikt līdz 20.oktobra plkst. 12.00, rakstot uz e-pastu jurgis.baumanis@mil.lv. Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekļi, vārdu, uzvārdu un autotransporta marku un reģistrācijas numuru.

Iedzīvotāju ievērībai!
Mācību aktivitātes Ādažu poligonā norisināsies gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.
Militāro mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.
Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.
Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.
Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija un Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

Informāciju sagatavoja:
Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes
Preses virsnieks
Virsleitnants Jurģis Baumanis
Tālrunis: 27106853
E-pasts: jurgis.bumanis@mil.lv