Mehanizētā kājnieku brigāde un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā piedalīsies Ādažu aerokluba svētkos | Nacionālie bruņotie spēki

Mehanizētā kājnieku brigāde un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā piedalīsies Ādažu aerokluba svētkos

28.07.2022
NATO
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigāde

30.jūlijā Ādažu aerokluba 15. gadu jubilejas svētkos Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā nodrošinās militāras tehnikas izstādi pasākuma apmeklētājiem.

Aerokluba svētki notiks Ādažu lidlaukā laika posmā no plkst.11.00 līdz 18.00.

Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem

Iedzīvotāju ievērībai!

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigāde
Tālrunis: 27106853
E-pasts: komunikacija@mil.lv