Mācībās “Kristāla bulta 2020” trenē Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību | Nacionālie bruņotie spēki

Mācībās “Kristāla bulta 2020” trenē Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību

28.02.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 2. līdz 13. martam Ādažu poligonā un tam pieguļošajā teritorijā norisināsies starptautiskās militārās mācības “Kristāla bulta 2020”, kuru laikā trenēs Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību. 

Mācībās piedalīsies aptuveni 2500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Dānijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, un to laikā Nacionālie bruņotie spēki kopā ar sabiedrotajiem trenēs sadarbību un savstarpējo savietojamību kopīgo spēju pilnveidošanai un taktisko operāciju veikšanai. 

Mācību “Kristāla bulta 2020” mērķis ir NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertifikācija.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv