Latvijas un sabiedroto karavīri un militārā tehnika piedalās izstādē “Auto 2019”

Pasākumi
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 12. līdz 14.aprīlim, Ķīpsalā Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri un militārā tehnika piedalīsies starptautiskajā autoindustrijas izstādē “Auto 2019”.

Izstādē “Auto 2019” būs apskatāma Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnika CVR(T) un nesen iegādātie taktiskie transportlīdzekļi “Polaris MRZR-2” un “Sportsman MV850”.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas militāro tehniku – bruņutransportieri “Coyote” un “LAV 6” un tā modifikāciju, kas paredzēts medicīniskajam nodrošinājumam, pilnpiedziņas smago automašīnu  “Tatra-815 8x8” un tanku “PT-91”.

Klātesošajiem būs iespēja uzzināt vairāk par dienesta iespējām Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 3. kājnieku bataljonā, kas tiek veidots no zemessargiem, kā arī pieteikties dienestam. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv