Latvijas un Lietuvas aizsardzības nozares vadība pārrunā aktuālos sadarbības jautājumus

02.03.2020
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 2. martā, divu dienu vizītē  Latvijā ieradīsies Lietuvas bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Valdemārs Rupšis (Valdemaras Rupšys), lai tiktos ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, un pārrunātu aizsardzības jomas un  starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus. 

Ģenerālleitnants V. Rupšis vizītes ietvaros apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību. Lietuvas bruņoto spēku komandieris iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas spējām un uzdevumiem, pārrunās aktuālos sadarbības jautājumus un aplūkos Ādažu bāzes infrastruktūru. 

Baltijas valstis realizē vairākus nozīmīgus sadarbības projektus aizsardzības jomā – Baltijas valstu Apvienotais štāba elements, Sauszemes spēku, Gaisa spēku un Jūras spēku sadarbība (Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON)), kā arī sadarbojas Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) ietvaros, kur mācās un dien kā Latvijas, tā Lietuvas karavīri.

Latvija un Lietuva pastāvīgi sadarbojas arī personāla apmācību jomā, tostarp piedaloties kopīgās militārajās mācībās.

Latvija šogad ir vadošā valsts trīspusējā Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā. Tā ietvaros šogad Latvijā notiks gan Baltijas valstu aizsardzības ministru, gan bruņoto spēku komandieru, gan arī ekspertu līmeņa Igaunijas, Latvijas un Lietuvas aizsardzības sistēmas darbinieku sanāksmes, kurās pārrunās aktuālos aizsardzības jomas jautājumus un vienosies par turpmāko sadarbību. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv