Latvijas teritorijā notiks četras NBS un ārvalstu bruņoto spēku militārās mācības | Nacionālie bruņotie spēki

Latvijas teritorijā notiks četras NBS un ārvalstu bruņoto spēku militārās mācības

06.02.2024
NATO
Informāciju sagatavoja
AM Militāri publisko attiecību departaments

Otrdien, 6. februārī, Ministru kabinets atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību četrās kopējās militārās mācībās Latvijas Republikas teritorijā ar ārvalstu bruņoto spēku vienībām.

Plānots, ka Latvijas teritorijā organizētajās militārajās mācībās “CRYSTAL ARROW”, “SOLAR ECLIPSE IV”, “SABER STRIKE” un “BALTOPS” katrā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku vienības un vairāk nekā 500 sabiedroto valstu karavīri.

Militārās mācības “CRYSTAL ARROW” ir NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertifikācijas mācības un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba un vienību mācības komandvadības pilnveidošanai, operāciju plānošanai un vadīšanai. Tāpat mācību norisē tiks integrēti zemessargi un rezerves karavīri.

Militārās mācības “SOLAR ECLIPSE IV” ir kaujas atbalsta speciālistu taktiskās lauka mācības ar fokusu uz netiešo uguns atbalstu, veicot kauju dziļumā, kurās pilnveidos kaujas atbalsta speciālistu kvalifikāciju.

Militārās mācības “SABER STRIKE” ir Amerikas Savienoto Valstu bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā un Āfrikā organizētas starptautiskās reģionālās militārās mācības, kurās Nacionālie bruņotie spēki trenēs vienību savietojamību taktiskajās operācijās, kā arī veiks taktisko maršu.

Militārās mācības “BALTOPS” ir lielākās un sarežģītākās jūras spēku un dienestu mācības Baltijas jūras reģionā, kuru mērķis ir trenēt iemaņas un uzlabot spēju savstarpēji sadarboties NATO valstīm ar partnervalstīm, apliecināt NATO kā alianses apņemšanos sniegt pienesumu drošībai un stabilitātei Baltijas jūras reģionā, veikt augsta līmeņa apmācību personālam visas jūras karadarbības spektra ietvaros. Mācībās piedalīsies bruņoto spēku vienības kopumā no 18 NATO dalībvalstīm un vienas NATO kandidātvalsts – Zviedrijas.

 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv