Latvijas karavīri un zemessargi piedalās militārajās mācībās “Kevadtorm 2019” Igaunijā

Baltijā un Ziemeļvalstīs
Militārās mācības
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 25. aprīļa līdz 11.maijam, Igaunijā aptuveni 500 Latvijas karavīri un zemessargi piedalīsies  militārajās mācībās “Kevadtorm 2019” (“Pavasara vētra 2019”). 

Starptautisko militāro mācību “Kevadtorm 2019” mērķis ir pilnveidot vienību spējas plānot un vadīt augstas intensitātes militārās operācijas daudznacionālā vidē. 

Mācībās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 1.mehanizētā kājnieku bataljona, Kaujas atbalsta bataljona, Kaujas nodrošinājuma bataljona, Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona, Nodrošinājuma pavēlniecības, Militārās policijas, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri. 
Tāpat mācībās piedalīsies arī Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes un Zemessardzes 3.Latgales brigādes karavīri un zemessargi, lai paaugstinātu Zemessardzes netiešās uguns kaujas spējas un pilnveidotu spējas plānot un izpildīt uzdevumus daudznacionālā vidē.

Militārās mācības “Kevadtorm” Igaunijā notiek jau kopš 2003.gada, bet sākot ar 2007.gadu tajās piedalās arī citu valstu bruņoto spēku karavīri, un Latvija bija pirmā valsts, kas uzsāka dalību šajās mācībās.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv