Latvijas karavīri piedalās mācībās “Red Knight” Lietuvā

Dienesta gaita
Baltijā un Ziemeļvalstīs
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 31. janvāra līdz 7.februārim Lietuvā norisināsies Dānijas divīzijas vadītās mācības “Red Knight” Baltijas valstu brigādēm, kurā piedalīsies vairāk nekā 40 karavīru no Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba un atbalstošajām vienībām. 

Mācību mērķis ir pilnveidot štāba personāla iemaņas operāciju plānošanā un sagatavoties dalībai Dānijas divīzijas mācību ciklā “Saber Knight 19”. 

Mācības „Red Knight ” ir ikgadējas štāba mācības, kas ir viens no apmācību cikla „Saber Knight” posmiem. 

Dānijas un Latvijas bruņoto spēku karavīru dalība kopējos vingrinājumos nodrošina veiksmīgas sadarbības iespējas, kā arī sadarbību ar citām NATO dalībvalstīm militāro operāciju laikā. Latvijas bruņoto spēku karavīru dalība divīzijas līmeņa mācībās paaugstina karavīru profesionālās zināšanas un sadarbības partneriem sniedz iespēju atkārtoti pārliecināties par mūsu karavīru augsto sagatavotību. 

2013.gada 12.aprīlī Latvija un Dānija parakstīja Saprašanās memorandu par Latvijas Sauszemes spēku kājnieku brigādes iekļaušanu Dānijas divīzijā. Tajā ir iekļautas arī divas Dānijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas kājnieku brigādes. 

Jau ziņots, pērn, 11.jūlijā, Briselē, NATO samita laikā, Latvijas, Dānijas, Igaunijas, Kanādas, Lielbritānijas, Lietuvas aizsardzības ministri parakstīja nodomu vēstuli par Daudznacionālā divīzijas “Ziemeļi” štāba (Multinational Division Headquarters North) izveidi Latvijā un Dānijā 2019.gadā. Divīzijas štāba “Ziemeļi” uzdevumi būs aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv