Latvijas karavīri ASV piedalīsies militārajās mācībās “Northern Strike 2020”

17.07.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
AM Preses nodaļa

No 19. līdz 31. jūlijam Nacionālo bruņoto spēku karavīri piedalīsies starptautiskajās mācībās “Northern Strike 2020” Mičiganā, ASV.

“Northern Strike” ir ikgadējas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, ko organizē Mičiganas Nacionālā gvarde.

“Northern Strike” mērķis ir uzturēt un pilnveidot vienību kaujas gatavību, tai skaitā veicot kaujas šaušanu un integrējot apvienoto uguns atbalstu sauszemes spēku vienību uzdevumu izpildē, kā arī uzlabot sadarbību starp sabiedroto spēkiem. Mācības norisināsies Alpenas Kaujas gatavības apmācības centrā un Greilingas poligonā.

Plānots, ka mācībās, ievērojot Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās drošības prasības, piedalīsies aptuveni  2300 karavīru no ASV, Latvijas un Lietuvas. Mācībās “Northern Strike” atbalstu sniedz ASV Gaisa spēku, Jūras spēku, Armijas un Civilās aviācijas patruļas gaisa kuģi, tostarp, lidmašīnas “A-10”, iznīcinātāji “F-16”, stratēģiskie bumbvedēji “B-52” un uzpildes lidmašīnas “KC-135”. Gaisa kuģi primāri veic tuvā gaisa atbalsta uzdevumus, kā arī nodrošina arī karavīru pārvietošanu, pilda meklēšanas un glābšanas un novērošanas uzdevumus.

Šogad aprit 27 gadi kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.

Mičiganas Nacionālās gvardes karavīri regulāri piedalās militārajās mācībās Latvijā – tai skaitā lielajās starptautiskajās mācībās “Summer Shield”, “Saber Strike” un “Sudraba Bulta”. Savukārt Latvijas bruņoto spēku karavīri regulāri piedalās mācībās “Northern Strike”.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv