Latvijā vizīte uzturēsies Kosovas Drošības spēku ministrijas valsts sekretārs

Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No šodienas līdz 25.septembrim vizītē Latvijā uzturēsies Kosovas Drošības spēku ministrijas valsts sekretārs Škelzens Sulajs.
 
Vizītes laikā Š.Sulajs tiksies ar Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Sārtu un valsts sekretāra vietnieku nodrošinājuma jautājumos Jāni Karlsbergu. Kosovas Drošības spēku ministrijas pārstāvis apmeklēs arī Ādažu bāzi un Nacionālo Bruņoto spēku Instruktoru skolu Cēsīs.
 
Tikšanos laikā plānots pārrunāt Latvijas un Kosovas divpusējās sadarbības iespējas, Kosovas eiroatlantiskās integrācijas perspektīvas un drošības spēku attīstību.
 
Aizsardzības ministrija kopš 2008.gada sniedz atbalstu Kosovas Drošības spēku un to ministrijas veidošanā, nosūtot ekspertus darbam NATO Padomnieku grupā. Šobrīd šajā grupā ar Norvēģijas finansiālu atbalstu strādā divi Aizsardzības ministrijas padomnieki juridiskajos un sabiedrisko attiecību jautājumos. Savukārt šogad tika uzsākta pieredzes apmaiņa rekrutēšanas jautājumos un Jaunsardzes attīstībā.
 
Pērn, septembrī J.Sārta vizītes Kosovā laikā starp abām ministrijām tika parakstīts saprašanās memorands par sadarbību drošības jomā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Sanda Svetoka
Tālrunis: +371 67335062
E-pasts: prese@mod.gov.lv