Latvijā norisinās Patruļkuģu eskadras militārās mācības “Pbex 24/1” | Nacionālie bruņotie spēki

Latvijā norisinās Patruļkuģu eskadras militārās mācības “Pbex 24/1”

22.03.2024
Latvijā
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departaments

No 18. līdz 28. martam Rīgā un Liepājā notiek Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku organizētās Patruļkuģu eskadras militārās mācības “Pbex 24/1”. Mācību mērķis ir sagatavoties rudenī gaidāmajām visaptverošas valsts aizsardzības mācībām “Namejs 2024”, kā arī pārbaudīt un trenēt Patruļkuģu eskadras personālu un kuģu gatavību. 

Mācības norisinās divos posmos. Līdz 23. martam karavīri apgūst teorētiskās zināšanas un pilnveido praktiskās iemaņas Rīgā. Mācības sākās ar pulcēšanos, kam sekoja maršs un praktiskās nodarbības šaušanā ar pistoli un triecienšauteni. 

Savukārt no 25. līdz 28. martam notiks teorētiskās un praktiskās apmācības Mācību vadības pavēlniecības Jūras spēku Mācību centrā Liepājā, kur kā katru gadu Patruļkuģu eskadra trenējas kuģa dzīvotspējā, tostarp cīņā ar uguni un ūdeni. Apmācība norisināsies specializētajos konteineros, kuri ir pielīdzināti realitātei. Tāpat notiks apmācības taktiskajā manevrēšanā uz trenažieriem, kā arī psihologa lekcijas. 

Jūras spēku Patruļkuģu eskadras galvenie uzdevumi ir veikt cilvēku meklēšanu un glābšanu jūrā un nodrošināt kuģošanas drošību Latvijas Republikas jurisdikcijai pakļautajos ūdeņos, veikt avārijas seku likvidēšanu jūrā, kā arī gatavot kuģus un personālu pildīt uzdevumus starptautiskajās operācijās, mācībās un pasākumos NATO un Partnerattiecības mieram realizācijas plāna ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba 
Informācijas analīzes un vadības departamenta
Komunikācijas pārvalde
E-pasts: prese@mil.lv  
Tālrunis: 67071032