Latvijā norisinās militārās mācības “Testudo Soaring”

Militārās mācības
Dienesta gaita
NATO
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 1. līdz 12.aprīlim Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē un mācību poligonā “Meža Mackeviči” norisinās militārās mācības “Testudo Soaring”.

Mācībās “Testudo Soaring” piedalās Nacionālo bruņoto spēku, ASV 1. kaujas aviācijas brigādes 3.bataljona un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri. 

Mācību mērķis ir pilnveidot sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību, pilnveidot vienību spējas ātri un efektīvi veikt kopīgus uzdevumus, pilnveidojot uzdevumu izpildes koordināciju. 

Turpinot ASV operāciju “Atlantic Resolve”, Latvijā ieradušies aptuveni 150 karavīru no ASV 1. kaujas aviācijas brigādes 3.bataljona, kas ar 13 helikopteru UH-60 un HH-60 “Black Hawk” atbalstu pilda dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģionā. 

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju „Atlantic Resolve”. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Iedzīvotāju ievērībai!

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret trokšņiem, kas var rasties helikopteriem pārvietojoties uz Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzi Lielvārdē un uz mācību norises vietām. 

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Iespēju robežās operatīvā informācija par militārās tehnikas pārvietošanos un bruņoto spēku mācībām ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Informācija par operāciju “Atlantic Resolve” pieejama šeit: 
Atlantic Resolve http://www.eur.army.mil/atlanticresolve/ 
Atlantic Resolve Facebook https://www.facebook.com/usarmyeurope    #EuropeStrong, #AtlanticResolve
Atlantic Resolve Twitter | https://twitter.com/AtlanticResolve

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv