Latvijā ieradīsies NATO Eiropas spēku virspavēlnieks ģenerālis Tods Volters

29.03.2021
NATO
Starptautiskā sadarbība
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 30. martā, divu dienu vizītē Latvijā ieradīsies NATO Eiropas spēku virspavēlnieks ģenerālis Tods Volters (Tod Wolters), lai pārrunātu aizsardzības jomas un  reģionālās drošības aktuālos jautājumus. 

Vizītes pirmajā dienā ģenerālis T. Volters tiksies ar  aizsardzības ministru Arti Pabriku un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu.

Savukārt 31. martā ģenerālis T. Volters apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību, kā arī Daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” komandieri ģenerālmajoru Flemingu Matiasenu (Flemming Mathiasen).

NATO Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē. 

ASV Gaisa spēku ģenerālis T. Volters NATO spēku virspavēlniecībā Eiropā amatā stājās 2019. gada maijā. Vienlaikus viņš ir arī ASV Eiropas spēku virspavēlnieks.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv