Latgalē notiks reģionālā diskusija par visaptverošu valsts aizsardzību | Nacionālie bruņotie spēki

Latgalē notiks reģionālā diskusija par visaptverošu valsts aizsardzību

28.07.2022
Latvijā
Informāciju sagatavoja
AM Militāri publisko attiecību departaments

Rīt, 29. jūlijā, Latgales vēstniecībā “GORS”, Rēzeknē aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās Latgales reģionālo diskusiju par visaptverošo valsts aizsardzību, lai sekmētu sabiedrības iesaisti valsts aizsardzībā.

“Šajā reģionālajā diskusijā tiksimies ar Latgales reģiona sabiedriskās domas līderiem, lai pārrunātu iespējas iesaistīties valsts aizsardzībā un vēlamo rīcību dažādās krīzes situācijās, aicinot ar šo informāciju dalīties savā lokā. Mums ir jābūt zinošiem un sagatavotiem, lai stātos pretī dezinformācijai, kiberdrošības riskiem un citiem iespējamiem izaicinājumiem, kopā sekmējot sabiedrības saliedētību un stiprinot Latvijas drošību,” pauž A. Pabriks.

Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece, citi nozares vadības pārstāvji un eksperti klātesošos informēs par aktuālajiem drošības izaicinājumiem, Ukrainas kara un Krievijas īstenotās politikas ietekmi uz reģiona drošību, Nacionālo bruņoto spēku attīstību, gatavību reaģēt uz apdraudējumiem, Zemessardzes lomu un  iesaisti krīzes situācijās, iespēju piedalīties rezervistu apmācībā un Valsts aizsardzības dienesta ieviešanu.

Tāpat aizsardzības nozares pārstāvji ar semināra dalībniekiem pārrunās to, kā atpazīt dažādus hibrīdā apdraudējuma veidus un iesaistīties valsts aizsardzībā, kā arī izspēlēs scenārijus dažādām krīzes situācijām valsts apdraudējuma pārvarēšanā, ar kurām var saskarties iedzīvotāji, pašvaldības un valsts.

Diskusijā piedalīsies Latgales reģiona uzņēmēji, pašvaldību un izglītības iestāžu, nevalstisko un reliģisko organizāciju, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Līdzīgas diskusijas šogad maijā un jūnijā jau notika Kurzemē un Zemgalē, kā arī šādu diskusiju plānots organizēt Vidzemē, turpinot ieviest visaptverošo valsts aizsardzību un sekmējot visas sabiedrības iesaisti dažādu krīžu plānošanā un pārvarēšanā.

Visaptveroša valsts aizsardzība ir noteikta kā viena no valdības prioritātēm, kas paredz stiprināt aizsardzības spējas sasaistē ar valsts un sabiedrības gatavību pašorganizēties un pārvarēt krīzes.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti apmeklēt Latgales reģionālo diskusiju par visaptverošu valsts aizsardzību 29. jūlijā plkst. 9.30 – 11.00 Latgales vēstniecībā “GORS”, Pils ielā 4, Rēzeknē.

Lai atspoguļotu pasākuma norisi, dalību nepieciešams pieteikt līdz 28. jūlija plkst. 17.00, rakstot uz e-pastu prese@mod.gov.lv, norādot pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu un uzvārdu. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv