Kuldīgas un Saldus novados notiks Zemessardzes mācības | Nacionālie bruņotie spēki

Kuldīgas un Saldus novados notiks Zemessardzes mācības

03.04.2024
Latvijā
Zemessardze
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba
Komunikācijas daļa


No 5. līdz 7. aprīlim Saldus novada Nīgrandes pagastā, savukārt 6. un 7. aprīlī Kuldīgas novada Rendas pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu mācības, kurās tiks trenētas nodaļas kolektīvās kaujas spējas un uzlabotas lauka kaujas iemaņas. 

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai pilnveidotu zemessargu spēju veikt valsts aizsardzības uzdevumus dažādos apstākļos, aizsargājot Zemessardzes vienību atbildības teritoriju. Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži”, Kuldīgas un Saldus novadu pašvaldībām saskaņotās teritorijās. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties tīmekļvietnē www.zs.mil.lv

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25693210 vai rakstīt uz e-pastu 45bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv. Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē! 

Iedzīvotāju ievērībai! 

Mācību uzdevumu veikšanai Nīgrandes un Rendas pagastos tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Mācību laikā pa autoceļiem Saldus novada Nīgrandes pagasta un Kuldīgas novada Rendas pagasta teritorijās iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas. 

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.

Foto: no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva

Informāciju sagatavoja:
Guna Pričina
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba 
Komunikācijas daļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 26577342; 67209913
guna.pricina@mil.lv