Kuldīgas un Saldus novadā notiks Zemessardzes mācības | Nacionālie bruņotie spēki

Kuldīgas un Saldus novadā notiks Zemessardzes mācības

09.03.2023
Latvijā
Zemessardze
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

11. martā Saldus novada Zvārdes pagastā, kā arī 11. un 12. martā Kuldīgas novada Kurmāles pagasta „Upīškalnā”, norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas un individuālās kaujas iemaņas.

Zemessardze ir Latvijas teritoriālās aizsardzības galvenais balsts. Zemessargi visos gadalaikos un neatkarīgi no laikapstākļiem trenējas veikt dažādus taktiskos uzdevumus, lai spētu aizsargāt Zemessardzes vienībām noteiktās atbildības teritorijas.

Mācību uzdevumi tiks veikti ar Kuldīgas un Saldus novada pašvaldības domi saskaņotās teritorijās.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.esizemessargs.lv vai www.zs.mil.lv.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25693210 vai rakstīt uz e-pastu 45bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru.
Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.
Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Kuldīgas novada Kurmāles pagastā zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību.
Pa autoceļiem Kurmāles un Zvārdes pagastos iespējama īslaicīga militārā transporta pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Guna Pričina
Tālrunis: 26577342
guna.pricina@mil.lv