Kosovas drošības spēku ministrs un komandieris iepazīsies ar Latvijas bruņoto spēku struktūru un aizsardzības nozares reformām

Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

5.novembrī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube tiksies ar Kosovas Drošības spēku ministru Agimu Čeku un Kosovas Drošības spēku komandieri ģenerālleitnantu Kadri Kastrati, kas ieradušies Latvijā, lai iepazītos ar Nacionālo bruņoto spēku struktūru un 2009.gadā veiktajām aizsardzības nozares reformām.

Tikšanās laikā tiks pārrunāta turpmākā divpusējā sadarbība un Kosovas Drošības spēku attīstība, kā arī reģionālās drošības aktualitātes.

Pēc tikšanās ar aizsardzības nozares vadību Kosovas delegācija apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Mārtiņu Libertu.

A.Čeku un ģenerālleitnants K.Kastrati vizītē Latvijā uzturas no 4. līdz 6.novembrim.

Aizsardzības ministrija kopš 2008.gada sniedz atbalstu Kosovas Drošības spēku un to ministrijas veidošanā, nosūtot ekspertus darbam NATO Padomnieku grupā. Šobrīd šajā grupā ar Norvēģijas finansiālu atbalstu strādā Aizsardzības ministrijas padomnieki juridiskajos un sabiedrisko attiecību jautājumos. Savukārt 2013.gadā tika uzsākta pieredzes apmaiņa rekrutēšanas jautājumos un Jaunsardzes attīstībā.

Informāciju sagatavoja:

Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335224

E-pasts: daina.ozolina@mod.gov.lv