Karavīri un zemessargi snieguši atbalstu sabiedrībai

30.12.2020
Atbalsts sabiedrībai
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

2020. gadā Nacionālie bruņotie spēki snieguši atbalstu sabiedrībai, vairākkārt veicot pacientu transportēšanu ar helikopteru, sniedzot atbalstu jūrā, palīdzot pazudušu personu meklēšanā un neitralizējot sprādzienbīstamus priekšmetus. 

Gaisa spēki šogad piedalījās astoņu slimnieku transportēšanā ar helikopteru, kā arī sniedza palīdzību divu ugunsgrēku dzēšanas darbos un 11 pazudušu personu meklēšanā. 

Jūras spēki gada laikā deviņos kuģa avārijas gadījumos veica palīdzības sniegšanu jūrā, tai skaitā nogādājot krastā kuģošanas līdzekļus, kuriem radušās tehniskas problēmas, kā arī piedalījās deviņpadsmit cilvēku meklēšanas un glābšanas darbos un nodrošinājuši vienu medicīnisko evakuāciju. Butiņģes naftas terminālī notikušās naftas noplūdes gadījumā tika veiktas visas nepieciešamās darbības noplūdušās naftas monitorēšanai un savākšanai, kā arī atdalījušās cauruļvada meklēšanai jūrā. Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komanda neitralizējusi 42 sprādzienbīstamus priekšmetus, tostarp 22 artilērijas lādiņus, 16 enkurmīnas, trīs torpēdas, vienu grunts mīnu un veikusi 599 iegremdēšanās. 

Laikā no šā gada 1. janvāra līdz 27. decembrim Zemessardzes Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienība neitralizēja 6522 sprādzienbīstamus priekšmetus, tostarp 2764 artilērijas lādiņus, 1852 mīnmetēju lādiņus, 49 raķetes, 44 aviācijas munīcijas vienības, 190 inženieru munīcijas vienības, 923 granātas un vienu jūras munīcijas vienību. Neitralizētas arī 7733  vieglās strēlnieku munīcijas vienības. Vienība devusies uz 1343 izsaukumiem. 

Zemessardze aizvadītā gada garumā sniedza atbalstu vairāku pazudušu personu meklēšanā. Tāpat zemessargi iesaistījušies sabiedriskās kārtības nodrošināšanas pasākumos sadarbībā ar civilajām institūcijām un Valsts policiju. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv