Karavīri piedalās kritušo karavīru piemiņas skrējienā “Dzelzs vīri 2021” | Nacionālie bruņotie spēki

Karavīri piedalās kritušo karavīru piemiņas skrējienā “Dzelzs vīri 2021”

04.11.2021
NATO
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku mehanizētā kājnieku brigāde

5.novembrī Ādažu poligonā un ap to norisināsies kritušo karavīru piemiņas un izturības skrējiens “Dzelzs vīri 2021”, kurā piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīri.

Skrējiena mērķis ir gan godināt kritušos karavīrus, gan veicināt veselīgu un aktīvu dzīvesveida popularizēšanu.

Veicot skrējienu, karavīri ziedos naudu kritušo karavīru ģimenēm, tādējādi sniedzot materiālu atbalstu.

“Dzelzs vīri” ir speciālās izturības forsētais pārgājiens Ādažu poligona teritorijā un tā apvidū, kurā karavīri startē kaujas formās un organizatoru norādītajā ekipējumā.
Forsētais pārgājiens norisināsies pa dažādas kategorijas ceļiem un stigām, kā arī – pa atsevišķiem koplietošanas ceļiem poligona teritorijā. Dalībniekiem pa priekšu brauks CVR(T) “Scimitar” bruņu mašīna. Katrai trasei noteikts kontrollaiks, kurā dalībniekiem jāiekļaujas.

Skrējiens norisināsies trīs kategorijās: 13km trasē individuāli vai trīs karavīru sastāvā; 25km un “Karavīru piemiņas” trasē — dalībnieki startēs individuāli.
Forsētā pārgājiena un “Karavīru piemiņas” trases dalībnieki startē kaujas formās. Sabiedroto valstu karavīri, startē savu valstu militārajās formās un ekipējums ir pārstāvētās valsts armijas kamuflāžā.

KARAV

Iedzīvotāju ievērībai!

Militārās izturības un piemiņas skrējiens norisināsies diennakts gaišajā laikā, un vietām tiks izmantoti koplietošanas ceļi.
Aicinām ar sapratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes
Preses virsnieks
Virsleitnants Jurģis Baumanis
Tālrunis: 27106853
E-pasts: jurgis.baumanis@mil.lv