Karavīri apmeklēs O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas ierindas skati

Pasākumi
Latvijā
Vēsture
Sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 7.martā, godinot 1. latviešu atsevišķā bataljona komandiera pulkveža Oskara Kalpaka piemiņu, jau tradicionāli Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā no plkst.12 līdz 14 notiks skolēnu ierindas skate, kuru apmeklēs arī Nacionālo bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs un Štāba bataljona komandieris komandkapteinis Seldzis Grasmanis.

Uzņemoties aizbildniecību par kādu no skolas klasēm, Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas skolēnus skatei sagatavoja Štāba bataljona un Jaunsardzes instruktori.

1918.gadā Oskars Kalpaks tobrīd sauktajā Rīgas pilsētas apvienotajā elementārskolā izveidoja vienu no latviešu karavīru vienību izvietojuma vietām, kur sapulcināja brīvprātīgos, kas no skolas pagalma devās Latvijas Brīvības cīņās. 

1919.gada 3.martā sākās vācu — latviešu spēku uzbrukums lieliniekiem, un tā gaitā 6.martā izraisījās nejauša apšaude starp latviešu rotām un vācu Borkes bataljonu. Šajā pārpratuma kaujā pulkvedis O.Kalpaks guva nāvīgus ievainojumus.

1919.gadā skolai tika piešķirts O.Kalpaka vārds.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv