Kājnieku skolā sākas simtais Militārās pamatapmācības kurss

23.03.2021
Dienesta gaita
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 24. martā, Kājnieku skolā Alūksnē 50 karavīri sāks dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, uzsākot Militārās pamatapmācības kursu. 

Šis ir jau 100. Militārās pamatapmācības kurss, ko realizē Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skola. Pirmais Militārās pamatapmācības kurss tika uzsākts  2004. gada  oktobrī un to absolvēja 58 jaunie karavīri. 

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsver: “Kājnieku skola – vienība, kurā sākas Nacionālie bruņotie spēki. 100. kurss ir nozīmīgs atskaites punkts, kurā atskatīties uz paveikto un lielisks dzinulis turpmākajiem darbiem. Paldies par dienestu un augsto profesionalitāti virsniekiem un instruktoriem, kuri atbalsta, iedrošina un iedvesmo jaunos karavīrus. Kājnieku skolai vienmēr ir bijusi un būs īpaša loma karavīru sagatavošanā. Sveicu jaunos karavīrus, kuri uzsāk pirmās dienesta gaitas 100. pamatapmācības kursā. Paldies par izvēli savu dzīvi saistīt ar dienestu pie mums, Nacionālajos bruņotajos spēkos.” 

Militārās pamatapmācības kursa laikā jaunie karavīri apgūs pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus. 

Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmais apmācības posms noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, bet līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā apmācības posmā jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas. 

2021. gadā profesionālajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos plānots pieņemt līdz 700 karavīru. 

Bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu. 

Dienestam speciālistu amatos un specializētajās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar 1. līmeņa augstāko izglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, 1. vai 2. līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā, kā arī kandidātus ar transportlīdzekļa vadītāja kategorijām B, C un D un traktortehnikas vadītāja kategorijām TR1 un TR2 speciālās militārās tehnikas vai speciālo militāro transportlīdzekļu vadīšanai. 

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs. 

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajā dienestā un studijām aizsardzības akadēmijā var iepazīties bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. Savukārt ar aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tās tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv