Jūras spēki uzsāk mācību “Namejs 2023” aktīvo fāzi | Nacionālie bruņotie spēki

Jūras spēki uzsāk mācību “Namejs 2023” aktīvo fāzi

22.09.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

No 25. septembra līdz 2. oktobrim dažādās Latvijas vietās, tostarp Rīgā un Kurzemes reģionā, kā arī vairākās ostās, Jūras spēki visaptverošo valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvās fāzes ietvaros trenēs un pilnveidos spēja ātri izvērst spēkus jebkurā reģionā un kopā ar civilajiem sadarbības partneriem novērst jebkādus draudus valsts drošībai. 

Mācību laikā Jūras spēki turpinās pilnveidot spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp uzdevumus ostas aizsardzībā, veiks praktiskās šaušanas nodarbības un jūrniecības elementu vingrinājumus, treniņus krastā un jūrā, kā arī stiprinās sadarbību starp vienībām.

Visaptverošo valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvajā fāzē piedalīsies visas Jūras spēku apakšvienības, tai skaitā Patruļkuģu un Mīnu kuģu eskadru kuģi. Mācību ietvaros Jūras spēki veiks kopējus treniņus ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādi un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādi, Mācību vadības  pavēlniecības Jūras spēku Mācību centru, Nodrošinājuma pavēlniecības 1. Reģionālo nodrošinājuma centru un Valsts robežsardzes apakšvienībām. 

Karavīri un zemessargi trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot prasmes aizsargāt vienības atbildības rajonu.

Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”. 

Reaģējot uz mainīgajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas valsts aizsardzības sistēmai jābūt visaptverošai un jābalstās visas sabiedrības un valsts institūciju gatavībā pārvarēt krīzi, kā arī noturībā pret ārējo ietekmi. Visaptveroša valsts aizsardzības sistēma, ietver ne tikai valsts aizsardzības jomas vai valsts pārvaldes institūcijas, bet arī privātā sektora pārstāvjus, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, iedzīvotājus un citas personas. Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir sekmēt valstiski svarīgu funkciju darbību plānošanas, koordinēšanas un partnerības sistēmas izveidošanu starp valsts institūcijām, kā arī privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem. Praktiskais visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas uzdevums ir katrai valsts institūcijai noteikt konkrētus uzdevumus un lomu valsts aizsardzībā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Visaptverošo valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvās fāzes laikā  Liepājā no 25. līdz 28. septembrim tiks slēgts Uliha un Roņu ielas krustojums. Stāvlaukums Muitas ielā būs pieejams bez ierobežojumiem. Slēgtajā posmā tiks nodrošināta operatīvā transporta pārvietošanas bez ierobežojumiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem pārvietošanās ierobežojumiem, kas var rasties mācību laikā.

Militāro mācību laikā pa autoceļiem pārvietosies bruņoto spēku militārā tehnika, karavīri un zemessargi. Mācības notiek gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. 

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados Nacionālo bruņoto spēku  sociālo tīklu kontos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē www.mil.lv, Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapās @esmukaravirs, @Latvijasarmija un @Latvijasjurasspeki. Informatīvais tālrunis: +371 28637064.

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu mācību norisē! Sargājam Latviju kopā!

Mīnu kuģis M-06 "Tālivaldis" Liepājas ostā

Fotogrāfija: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālr. +371 67806080
e-pasts: liva.veita@mil.lv