Jūras spēki un NATO pirmā pastāvīgā jūras spēku grupa piedalās mācībās “Passex”

08.09.2020
Militārās mācības
NATO
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

Rīt, 9. septembrī, Baltijas jūrā Jūras spēku un NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas (SNMG1) kuģi piedalīsies mācībās “Passex”.

Mācībās piedalīsies Jūras spēku Patruļkuģu eskadras patruļkuģi P-05 “Skrunda”, P-06 “Cēsis un SNMG1 kuģi – Portugāles fregate “Corte Real” un Kanādas fregate “Toronto” – un to laikā veiks navigācijas un komunikāciju treniņus un kuģu kopēju manevrēšanu, kā arī pretgaisa aizsardzības treniņus.

Mācību mērķis ir uzlabot Jūras spēku un SNMG1 kuģu operacionālo gatavību un savietojamību. 

Mācības “Passex” ir regulāras militārās mācības un tajās piedalās NATO pastāvīgā jūras grupa un sabiedroto valstu Jūras spēki.

SNMG1 ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki, spējot nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā. NATO pastāvīgo Jūras spēku grupu uzdevums ir nodrošināt aliansi ar pastāvīgiem jūras spēkiem, kas vienmēr atrodas jūrā, spēj veikt misijas miera un krīzes laikā. Piedaloties sabiedroto valstu Jūras spēku treniņos un apmācībās, tiek uzturēta gatavība, nodrošināta sadarbību un savietojamība jūrā. SNMG1 komandieris ir flotiles admirālis Žuzē Antoniu Mironešs (Jose Antonio Mirones).

Jau ziņots, ka  SNMG1 kuģi no 14. līdz 16. augustam atradās vizītē Rīgas pasažieru ostā, apliecinot NATO klātbūtni un atbalstu Baltijas jūras reģionā.

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku 
sabiedrisko attiecību speciāliste    
Mob. tālr. +37167806080
E-pasts:liva.veita@mil.lv