Jūras spēki piedalās starptautiskās militārās mācībās “Aegean Seal 2021” | Nacionālie bruņotie spēki

Jūras spēki piedalās starptautiskās militārās mācībās “Aegean Seal 2021”

03.11.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

No 1. līdz 11. novembrim Evoikosa līcī, Grieķijā Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komandas un Mīnu karadarbības un taktiskā atbalsta centra karavīri piedalās starptautiskajās militārās mācībās “Aegean Seal 2021”. 

Mācības “Aegean Seal 2021” ir zemūdens nesprāgušās munīcijas netralizācijas mācības Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) ūdenslīdēju komandām un speciālo uzdevumu vienībām. Mācību pamatuzdevums ir nesprāgušu jūras mīnu neitralizācija ļoti seklos ūdeņos un apdraudētā vidē.

Mācībās piedalās Latvijas, Grieķijas, Vācijas, Beļģijas, Slovēnijas un Polijas pārstāvji. Savukārt Igaunijas un Montenegro pārstāvji piedalās novērotāju status.

Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras galvenie uzdevumi ir meklēt un iznīcināt sprādzienbīstamus objektus Latvijas Republikas ūdeņos, piedalīties starptautiskajās mīnu meklēšanas operācijās, nodrošināt noteiktu skaitu kuģu gatavību, lai piedalītos Baltijas valstu jūras eskadrā (BALTRON), NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā (SNMCMG1), kā arī gatavot kuģus un personālu pildīt uzdevumus starptautiskajās operācijās, mācībās un pasākumos NATO un Partneratiecības mieram realizācijas plāna ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālrunis  +37167806080
E-pasts:liva.veita@mil.lv