Jūras spēki piedalās starptautiskajās militārajās mācībās “Open Spirit 2024” | Nacionālie bruņotie spēki

Jūras spēki piedalās starptautiskajās militārajās mācībās “Open Spirit 2024”

17.04.2024
Latvijā
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departaments

No 15. līdz 26. aprīlim Jūras spēki piedalās starptautiskajās militārajās mācībās “Open Spirit 2024”, kas norisinās Igaunijas teritoriālajā jūrā un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. 

Mācību “Open Spirit 2024” mērķis ir attīrīt Baltijas jūras kuģošanas ceļus un zvejas rajonus no iepriekšējiem pasaules kariem palikušajiem sprādzienbīstamajiem objektiem, kā arī pilnveidot mācību dalībnieku zināšanas un iemaņas sprādzienbīstamu priekšmetu meklēšanā.

Latvijas Jūras spēki mācībās piedalās ar štāba un apgādes kuģi A-53 “Virsaitis”, uz kura izvietots Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) štābs un Mīnu kuģu eskadras  ūdenslīdējiem. 

Mācībās kopumā piedalās 14 kuģi, 11 ūdenslīdēju komandas un zemūdens dronu apkalpes, kā arī vairāk nekā 700 karavīru no 16 valstīm. Šogad Somija un Zviedrija piedalās mācībās kā Alianses dalībvalstis. 

“Open Spirit” ir ikgadējas starptautiskās militārās mācības, kas rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm. Pērn mācības “Open Spirit” organizēja Latvijas Jūras spēki. 

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba 
Informācijas analīzes un vadības departamenta
Komunikācijas pārvalde
E-pasts: prese@mil.lv  
Tālrunis: 67071032