Jūras spēki piedalās starptautiskajās mācībās “Sandy Coast 2023” | Nacionālie bruņotie spēki

Jūras spēki piedalās starptautiskajās mācībās “Sandy Coast 2023”

25.08.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komanda piedalās ikgadējās militārajās pretmīnu karadarbības mācībās “Sandy Coast 2023”. Mācības norisinās Nīderlandes ūdeņos līdz 1. septembrim. 

Mācībās “Sandy Coast 2023”  kopumā piedalās astoņi kuģi no Nīderlandes, Beļģijas un NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1), kā arī piecas ūdenslīdēju komandas no Latvijas, Igaunijas. Nīderlandes, Beļģijas un Grieķijas. 

Mācību mērķis ir apgūt jūras mīnu pretpasākumu taktiku un procedūras, kā arī pilnveidot vienību savietojamību. Ziemeļjūra ir izaicinoša mācību vide iesaistītajām pretmīnu vienībām, jo tai ir sekli ūdeņi, spēcīgas straumes, mainīga jūras gultne, kā arī mainīgi laikapstākļi un noslogoti kuģošanas ceļi.

SNMCMG1 ir viena no četrām NATO pastāvīgajām jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki, spējot nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā. NATO pastāvīgo jūras spēku grupu uzdevums ir nodrošināt aliansi ar pastāvīgām jūrā esošām operāciju spējām, esot gatavībā veikt misijas miera un krīzes laikā.

Aktuālā informācija par aktivitātēm Jūras spēkos ir pieejama Jūras spēku Facebook lapā @Latvijasjurasspeki un Instagram profilā @juras_speki.

Ūdenslīdējs ūdenī

FOTO: srž. Ēriks Kukutis (Aizsardzības ministrija).

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālrunis  +37167806080
e-pasts: liva.veita@mil.lv