Jūras spēki piedalās starptautiskajās mācības “Baltic MCM Squadex 22” | Nacionālie bruņotie spēki

Jūras spēki piedalās starptautiskajās mācības “Baltic MCM Squadex 22”

11.03.2022
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste  

No 14. marta līdz 1. aprīlim Baltijas jūrā Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģis  M-06 “Tālivaldis” Baltijas valstu jūras eskadras (Baltic Naval Squadron, BALTRON) sastāvā piedalīsies Vācijas Jūras spēku organizētajās starptautiskajās militārajās mācībās “Baltic MCM Squadex 22”. 

Mācību laikā no 15. līdz 17. martam vizītē Rīgā, Pasažieru ostā ieradīsies pieci Vācijas Jūras spēku kuģi, kā arī BALTRON sastāvā esošie kuģi – Lietuvas Jūras spēku kuģis “Jotviņģis” un Latvijas Jūras spēku kuģis M-06 “Tālivaldis. Vizītes laikā nav paredzēts atvērt kuģus iedzīvotāju apskatei.
Mācībās “Baltic MCM Squadex 22”  kopumā piedalīsies 12 kuģi no Vācijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī ūdenslīdēju grupas no Beļģijas un Dānijas.

Mācību mērķis ir trenēt kuģu grupas jūrniecības, navigācijas, sakaru, kuģu aizsardzības un pretmīnu karadarbības elementus, kā arī štābu sadarbību multinacionālā vidē. Kuģi veiks arī no iepriekšējiem pasaules kariem palikušo sprādzienbīstamo objektu meklēšanu un iznīcināšanu, turpinot uzlabot kuģošanas drošību Baltijas jūrā.

BALTRON ir viens no ilgstošākajiem Baltijas valstu sadarbības projektiem, kas tiek īstenots kopš 1998.gada. Šī sadarbības formāta mērķis ir nodrošināt pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera laikā un krīzes apstākļos. BALTRON pirmais komandieris bija jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis no Latvijas Jūras spēkiem.

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālrunis  +37167806080
e-pasts: liva.veita@mil.lv