Jūras spēki piedalās militāro mācību “Namejs 2022” rudens posmā | Nacionālie bruņotie spēki

Jūras spēki piedalās militāro mācību “Namejs 2022” rudens posmā

29.09.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste

No 3. līdz 9. oktobrim Rīgā, Liepājā, Ventspilī un Jūrmalciemā norisināsies Jūras spēku Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2022” rudens posma aktīvā fāze, lai pārbaudītu un pilnveidotu  gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Mācību laikā Jūras spēki turpinās pilnveidot ostas un bāzes aizsardzību, veiks praktiskās šaušanas nodarbības un jūrniecības elementu vingrinājumus, spēku aizsardzības treniņus krastā un jūrā, kā arī stiprinās sadarbību starp vienībām.

Militāro mācību “Namejs 2022” rudens posmā piedalīsies visas Jūras spēku apakšvienības, tai skaitā Patruļkuģu un Mīnu kuģu eskadru kuģi. Mācību ietvaros Jūras spēki veiks kopējus treniņus ar Zemessardzes 1., 2. un 4. brigāžu, Valsts robežsardzes un Valsts policijas apakšvienībām. 

Karavīri un zemessargi trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības rajonu.
Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 9. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2022” rudens posms. 

Militāro mācību cikls “Namejs ” ir iepriekš plānots un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada.  

Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, kurām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai tie vienmēr būtu gatavi savlaicīgi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību, savukārt sadarbības stiprināšana gan ar valsts un pašvaldību iestādēm, gan dažādu nozaru komersantiem un to iesaiste militārajās mācībās stiprina valsts aizsardzības sistēmu Latvijā. 

Kopā militāro mācību cikla “Namejs 2022” rudens posmā piedalīsies aptuveni 8000 dalībnieku.

Iedzīvotāju ievērībai!

Saistībā ar militāro mācību “Namejs 2022” rudens posmu no 3. līdz 9. oktobrim Liepājā tiks slēgts posms no Uliha ielas līdz īpašumam Vecajā ostmalā 59. Stāvlaukums Muitas ielā būs pieejams bez ierobežojumiem. Slēgtajā posmā tiks nodrošināta operatīvā transporta pārvietošanas bez ierobežojumiem.
Tajā pašā laika posmā Ventspils novada Vārves pagasta Cirpstenes meža teritorijā tiks ierobežota iedzīvotāju un transporta kustība.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem pārvietošanās apgrūtinājumiem, kas var rasties mācību laikā.

Militāro mācību laikā norādītajās teritorijās pa autoceļiem pārvietosies bruņoto spēku militārā tehnika, karavīri un zemessargi. Mācības notiek gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Ārpus poligoniem tiks izmantota tikai salūtmunīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Mācību laikā tiks veikta spradzienbīstamu priekšmetu neitralizēšana jūrā.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados Latvijas armijas sociālo tīklu kontos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē www.mil.lv, Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapās @Latvijasarmija un @Latvijasjurasspeki. 

Jūras spēku kuģi jūrā

 Fotogrāfija: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālr. +371 67806080
e-pasts:liva.veita@mil.lv