Jūras spēki organizē militārās mācības “Pbex 23/2” un piedalās mācībās “Eodex/Divex 23” | Nacionālie bruņotie spēki

Jūras spēki organizē militārās mācības “Pbex 23/2” un piedalās mācībās “Eodex/Divex 23”

07.08.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

No 7. līdz 10. augustam Rīgā notiks Jūras spēku Patruļkuģu eskadras militārās mācības “Pbex 23/2”.

Militāro mācību " Pbex 23/2" mērķis ir sagatavoties rudenī gaidāmajām visaptverošas valsts aizsardzības mācībām "Namejs 2023", kas norisināsies no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā.

Mācības notiks divās fāzēs – krasta fāze, kurā personāls apgūs teorētiskās zināšanas,  pilnveidos praktiskos treniņus un jūras fāze, kurā atstrādās gan esošās, gan jauniegūtās zināšanas un iemaņas kuģiem darbojoties grupā. Šīs ir Patruļkuģu eskadras organizētas ikgadējas mācības, kas parasti notiek trīs reizes gadā. 

Jūras spēku Patruļkuģu eskadras galvenie uzdevumi ir veikt cilvēku meklēšanu un glābšanu jūrā un nodrošināt kuģošanas drošību Latvijas Republikas jurisdikcijai pakļautajos ūdeņos, veikt avārijas seku likvidēšanu jūrā, kā arī gatavot kuģus un personālu pildīt uzdevumus starptautiskajās operācijās, mācībās un pasākumos NATO un Partnerattiecības mieram realizācijas plāna ietvaros.

Savukārt no 7. līdz 12. augustam Jūras spēku Ūdenslīdēju komanda piedalās militārajās mācībās “Eodex/Divex 23” Igaunijā, lai pilnveidotu iemaņas nesprāgušās munīcijas neitralizēšanā jūras vidē. 

Mācībās piedalās Amerikas Savienoto Valstu, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Vācijas ūdenslīdēju komandas. 

Mācību mērķis ir pilnveidot Baltijas valstu Jūras spēku sadarbību un savietojamību nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas jomā, tostarp veicot iegremdēšanos dažādos dziļumos, mīnu meklēšanu, atpazīšanu un neitralizēšanu. Baltijas jūras atbrīvošana no vēsturiskajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem ir daļa no kopējiem Baltijas valstu Jūras spēku uzdevumiem.  

Patruļkuģi P-07 "Viesīte" un P-06 "Cēsis" jūrā

Fotogrāfija: seržants Ēriks Kukutis (Aizsardzības ministrija)

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālrunis  +37167806080
e-pasts: liva.veita@mil.lv