Jaunie karavīri speciālisti apgūs militārās pamatzināšanas

14.02.2020
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 17. februārī, šogad pirmajā speciālistu pamatapmācības kursā profesionālajā dienestā pieņemtie karavīri speciālisti sāks apgūt amatam nepieciešamās militārās pamatzināšanas. 

Kursā piedalīsies vairāki informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) speciālisti un ārsta palīgi, kā arī avioniķis un mūziķis. 

Speciālists ir karavīrs, kurš jau ir ieguvis civilo augstāko vai vidējo izglītību tajās specialitātēs, kādas nepieciešamas arī bruņotajiem spēkiem, un apmācības kursā ir apguvis amata pildīšanai nepieciešamās militārās pamatzināšanas.  

Dienestam kareivju un instruktoru speciālistu amatos bruņotie spēki pieņem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistus, aviācijas tehniskā nodrošinājuma un avionikas, elektronikas, autotransporta apkopes un ekspluatācijas, kā arī medicīnas nodrošinājuma (ārstu palīgi, medicīnas māsas) speciālistus un mūziķus.  

Savukārt virsnieku speciālistu amatos pieņem speciālistus, kuri ir ieguvuši akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta specialitātē un akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības vai datorzinātnes specialitātēs.

Bruņotie spēki profesionālajā dienestā šogad plāno pieņemt līdz 700 karavīru, tai skaitā 30 karavīrus speciālistus. Viņu apmācībai ieplānoti trīs kursi: kareivjiem un instruktoriem speciālistiem plānoti divi, bet virsniekiem speciālistiem – viens apmācības kurss.

Bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Īpaši aicināti dienestā tiek tie pilsoņi, kuru dzimtā puse ir Latgale un Vidzeme: jaunizveidotajā bruņoto spēku bāzē Lūznavā netālu no Rēzeknes un Meža Mackevičos netālu no Daugavpils tiek komplektēts Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons, bet Valmierā - jauna artilērijas apakšvienība. Atgriezties tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu. 

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80% no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv