Izdod pavēli bruņotajiem spēkiem būt gatavībā sniegt atbalstu ugunsgrēku likvidēšanā un seku pārvarēšanā | Nacionālie bruņotie spēki

Izdod pavēli bruņotajiem spēkiem būt gatavībā sniegt atbalstu ugunsgrēku likvidēšanā un seku pārvarēšanā

15.07.2021
Aizsardzības politika
Atbalsts sabiedrībai
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pamatojoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta brīdinājumu par ekstremālu karstumu un augstu ugunsbīstamību, aizsardzības ministrs Artis Pabriks ir izdevis pavēli Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pēc pieprasījuma sniegt atbalstu ugunsgrēku likvidēšanā un to radīto seku pārvarēšanā.

“Bruņotie spēki nekad nav atteikuši atbalstu ugunsdzēsējiem un civilās aizsardzības institūcijām, taču ar pavēli mēs nodrošinām augstāku gatavību un ātrākas reaģēšanas spējas. Aicinu visus iedzīvotājus šajā īpaši karstajā lakā sekot mūsu glābšanas dienestu ieteikumiem un būt apzinīgiem, dodoties atpūsties mežā,” uzsver aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Saskaņā ar aizsardzības ministra pavēli, Nacionālie bruņotie spēki, ja nepieciešams, ugunsgrēku likvidēšanas un to radīto seku pārvarēšanas pasākumos visā valsts teritorijā vienlaikus var iesaistīt vairāk nekā 50 personas.

Mežos visā Latvijā saglabājas augsta ugunsbīstamība. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus nesmēķēt un nekurināt ugunskurus mežos un to tuvumā, kā arī nebraukt ar motocikliem un kvadricikliem pa meža ceļiem. Ugunsgrēks var sākties no vismazākās dzirksteles, radot apdraudējumu iedzīvotājiem un zaudējumus mežu īpašniekiem.

Pamanot meža ugunsgrēku, nepieciešams nekavējoties zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, un pēc iespējas precīzāk norādīt notikuma vietu.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv