Gaisa spēku jaunie karavīri piedalīsies pirmajā berešu piešķiršanas pārbaudījumā | Nacionālie bruņotie spēki

Gaisa spēku jaunie karavīri piedalīsies pirmajā berešu piešķiršanas pārbaudījumā

01.06.2021
Dienesta gaita
Tradīcijas
Informāciju sagatavoja
Gaisa spēki

No 31. maija līdz 3. jūnijam divdesmit jaunie Gaisa spēku karavīri piedalīsies pirmajā Gaisa spēku beretes piešķiršanas pārbaudījumā “Ērgļa lidojums”.

Pārbaudījums norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē un tai pieguļošajā teritorijā, un tā laikā karavīri iepazīsies ar visām Gaisa spēku apakšvienībām, to uzdevumiem, specifiku, struktūru, tradīcijām un standartiem.

Pārbaudījuma aktīvajā fāzē  karavīri ar ekipējumu komandas sastāvā dosies “Ērgļu lidojuma” maršā pa mainīgu segumu un reljefu. Marša laikā vairākos   kontrolpunktos jaunie karavīri iegūtās teorētiskās zināšanas  pielietos praktiskos uzdevumos. Karavīri  veiks uzdevumu ar   ugunsdzēsēju ekipāžas izvēršanu un cietušo pārvietošanu, gaisa kuģa pilota glābšanas darbu veikšanu uz ūdens. Maršs noslēgsies ar pretgaisa aizsardzības uguns vienības sagatavošanu kaujai un gaisa kauju. 

Gaisa spēku berešu pārbaudījums
Gaisa spēku berešu pārbaudījums.

Pārbaudījums noslēgsies ar  svinīgu  ceremoniju, kurā piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs.

Sekmīgi izturot šo pārbaudījumu, karavīrs iegūst tiesības nēsāt bereti un vienības kokardi, tādējādi apliecinot piederību vienībai.

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku beretes nēsāšanas tiesības ir kā apliecinājums tam, ka karavīrs ir iepazinies ar Gaisa spēku struktūru, vienību uzdevumiem un specifiku, tradīcijām, karavīru vērtībām un standartiem.

 

NBS Gaisa spēku štāba A-3/A-7 pārvaldes
Mācību un plānošanas daļas Vecākais virsnieks
Majore Solvita Ēdolfa
Tālrunis: 371 65002574
E-pasts: solvita.edolfa@mil.lv