Gaisa atbalsta kontrolieri Siguldā pilnveido iemaņas gaisa atbalsta procedūrās

15.06.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štābs

No rītdienas, 16. līdz 17. jūnijam, Siguldā Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Gaisa atbalsta kontrolieri (JTAC) sadarbībā ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā pilnveidos iemaņas gaisa atbalsta procedūrās. Vingrinājumā piedalīsies arī Spānijas iznīcinātāji F-18, kas šobrīd piedalās NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā.

Mācību norise 16. jūnijā plānota no plkst.11.30 līdz 13.30 un no plkst.16.00 līdz 18.00, savukārt 17.jūnijā no plkst. 11.30 līdz 13.30.

Gaisa atbalsta kontrolieri ir vienas no augsta līmeņa spējām, ko Latvijas bruņotie spēki attīstījuši, pateicoties partnerībai ar Mičiganas Nacionālo Gvardi. Gaisa atbalsta kontrolieris no priekšējām līnijām koordinē un tieši vada tuvo gaisa atbalstu un cita veida gaisa atbalsta operācijās. Tuvais gaisa atbalsts ietver gan lidmašīnu, gan helikopteru gaisa operācijas pret ienaidnieka objektiem tuvā distancē no pašu karaspēka vienībām.

Iedzīvotāju ievērībai

Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem.
Mācībās radītais troksnis netiek uzskatīts par industriāli radītu troksni un līdz ar to netiek ierobežots laikā un vietā, ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam.

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba Informācijas operāciju daļas
preses virsnieks
leitnants Jurģis Baumanis
Tālrunis: 27106853
E-pasts: jurigs.baumanis@mil.lv