EDSO novērotāji no trim valstīm veic bruņojuma kontroles vizīti Latvijā

02.10.2019
Latvijā
Sadarbība
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 1. līdz 3. oktobrim pieci Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji no Somijas, Zviedrijas un Baltkrievijas veic starptautisko militāro mācību “Sudraba bulta 2019” novērošanu Ādažu poligonā. 

Saskaņā ar EDSO Vīnes dokumentu, lai veicinātu reģiona drošību, atklātību un savstarpējo uzticēšanos, Latvija brīvprātīgi organizē mācību “Sudraba bulta 2019” novērošanu, uzaicinot novērotājus no Baltkrievijas, Krievijas, Somijas un Zviedrijas.

Aizsardzības ministrijas ielūgumam atsaukušies eksperti no Somijas, Zviedrijas un Baltkrievijas, lai novērotu militārās mācības “Sudraba bulta 2019” un pārliecinātos, vai Latvijas iepriekš sniegtā informācija par šīm mācībām atbilst ziņotajam, un vai iesaistītais personāla un kaujas tehnikas skaits nepārsniedz Vīnes dokumenta noteiktās prasības.

Jau vēstīts, ka no 23.septembra līdz 6.oktobrim Latvijā norisinās starptautiskās militārās mācības “Sudraba bulta 2019”, kuru laikā trenē bruņoto spēku sadarbību un savietojamību.

Militārajās mācībās “Sudraba bulta 2019”piedalās aptuveni 3000 karavīru no 12 valstīm – Latvijas, Albānijas, Čehijas, Igaunijas, Itālijas, Kanādas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas.

Mācību mērķis ir pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku sadarbību ar sabiedrotajiem, kā arī trenēt vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas, tostarp veicināt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas apakšvienību savstarpējo sadarbību.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv