Dobeles novadā mācību “Trojan Footprint 22” ietvaros uz šosejas A9 nolaižas lidmašīna | Nacionālie bruņotie spēki

Dobeles novadā mācību “Trojan Footprint 22” ietvaros uz šosejas A9 nolaižas lidmašīna

11.05.2022
Latvijā
NATO
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotā štāba Komunikācijas pārvalde

Naktī no 10. uz 11. maiju Dobeles novadā diennakts tumšajā laikā noritēja viens no speciālo operāciju spēku starptautisko mācību “Trojan Footprint 22” taktiskajiem posmiem ar koordinētu lidmašīnas C-146A “Wolfhound” nolaišanos uz šosejas A9.

Mācību dalībnieki no vairākām NATO dalībvalstīm vingrināja nestandarta medicīniskās evakuācijas (MEDEVAC) spējas starp speciālo operāciju un sauszemes spēku vienībām.

Saskaņā ar mācību scenāriju lidmašīna C-146A “Wolfhound” nakts laikā nolaidās uz autoceļa A9, ārkārtas režīmā uzņēma uz klāja it kā ievainotu karavīru un operatīvi nogādāja viņu specializētā ārstniecības iestādē ārpus Latvijas teritorijas.

Vingrinājumā iesaistītās vienības veiksmīgi izpildīja mācību scenāriju, tādējādi apliecinot dažādu NATO spēku veidu savietojamību un pilnveidojot sadarbību, tostarp iesaistot uzņemošās valsts operatīvos dienestus.

Vingrinājumā bija iesaistītas Nacionālo bruņoto spēku un vairāku sabiedroto valstu speciālo uzdevumu vienības. Taktiskā vingrinājuma veiksmīgu plānošanu un izpildi savas atbildības jomās reģionālā un valstiskā līmenī atbalstīja arī Latvijas valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Latvijas Valsts ceļi” un Kurzemes novada pašvaldības, kā arī operatīvie dienesti, demonstrējot spējas dažādās nestandarta situācijās īsā laikā nodrošināt uzņemošās valsts atbalsta funkcijas.

Starptautisko militāro mācību regulārai norisei Latvijā un citās alianses dalībvalstīs, un sabiedroto valstu plašai iesaistei šādās mācībās ir būtiska loma, lai praktiski trenētu un stiprinātu NATO gaisa, sauszemes un jūras spēku, kā arī speciālo operāciju vienību sadarbību stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī, demonstrējot NATO kolektīvās aizsardzības spējas un gatavību aizsargāt katru alianses dalībvalsti no visu veidu drošības draudiem.

Jau ziņots, no 18. aprīļa līdz 27. maijam Latvijā norisinās militāro mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posms ar vairākām tajā apvienotām starptautiskām mācībām: “Defender Europe”, “Knight Legion”, “Swift Response”, “Summer Shield” un Igaunijas Aizsardzības spēku lielākajām militārajām mācībām “Hedgehog”. Savukārt starptautisko mācību “Defender Europe” ietvaros no 2. maija līdz 13. maijam Latvijas teritorijā norisinās daļa no iepriekš plānotām ASV Speciālo operāciju pavēlniecības Eiropā militārajām mācībām “Trojan Footprint 22”.

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālie bruņotie spēki vērš iedzīvotāju uzmanību, ka jebkuras militāro mācību aktivitātes ārpus poligoniem Latvijā tiek rūpīgi plānotas un īstenotas, ņemot vērā ceļu tīkla un apvidus īpatnības dažādos novados, lai militāru draudu gadījumā labāk varētu izmantot mūsu apvidus priekšrocības un spētu efektīvāk īstenot Latvijas teritoriālās aizsardzības operācijas, tajā skaitā sadarbībā ar sabiedroto valstu spēkiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina visus Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām, jo tās ir vērstas uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.
        

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba 
Operāciju plānošanas departamenta
Komunikācijas pārvalde
e-pasts: prese@mil.lv