Dienvidkurzemes novada Vērgales un Medzes pagastos notiks Zemessardzes mācības | Nacionālie bruņotie spēki

Dienvidkurzemes novada Vērgales un Medzes pagastos notiks Zemessardzes mācības

15.06.2022
Latvijā
Zemessardze
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Sabiedrisko attiecību speciāliste

No 17. līdz 19. jūnijam Dienvidkurzemes novada Vērgales pagasta Saraiķu apkārtnē un Medzes pagasta teritorijā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība, kurās tiks trenētas kolektīvās kaujas spējas.

Apmācība notiks ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību un A/S “Latvijas valsts meži” iepriekš saskaņotās teritorijās.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai zemessargi pilnveidotu savas kaujas prasmes un vienmēr būtu gatavi aizstāvēt savu novadu un kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu militārajām vienībām aizsargāt visu Latviju.

Zemessardzes mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta, jo zemessargi regulāri paplašina savu redzesloku, iegūst dažādas civilās specialitātes, norūda raksturu, uzlabo savu fizisko sagatavotību u.c.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pastu  44bn@mil.lv , vai personīgi ierasties vienībā - Liepājā, Atmodas bulvārī 9. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācībās tiks izmantota salūtmunīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada īslaicīgu troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību. Nokļūšanai no Zemessardzes 44. kājnieku bataljona dislokācijas vietas Atmodas bulvārī 9, Liepājā, uz apmācību vietām Vērgales un Medzes pagastos militārais transports, tajā skaitā sešriteņu kvadricikli, īslaicīgi pārvietosies pa koplietošanas ceļiem, kā arī pa piegulošajiem mazākas nozīmes ceļiem, netraucējot transporta satiksmi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju. 

Informāciju sagatavoja:
Iveta Rozenfelde
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba 
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 25708808; 67209913
iveta.rozenfelde@mil.lv