Dienvidkurzemes novadā notiks Mīnu kuģu eskadras mācības | Nacionālie bruņotie spēki

Dienvidkurzemes novadā notiks Mīnu kuģu eskadras mācības

16.05.2024
Latvijā
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Jūras spēki

No 20. līdz 24. maijam Dienvidkurzemes novada Priekules un Vaiņodes pagastā norisināsies Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras mācības “Neptūns 2024”, kuru laikā karavīri pilnveidos lauka kaujas iemaņas.

 
Mācības notiks ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību iepriekš saskaņotās teritorijās. Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Jūras spēkos uzdevumi tiek plānoti tā, lai katrs karavīrs spētu dot savu ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām. 

“Lai arī Mīnu kuģu eskadras karavīru ikdienas uzdevumu izpilde ir cieši saistīta ar jūru, operācijas uz sauszemes nav sveša lieta mūsu karavīriem. Mīnu kuģu eskadra regulāri veic treniņus, kas saistīti ar lauka kaujas iemaņu uzturēšanu un uzlabošanu, jo šāda veida mācības paplašina karavīru redzesloku, norūda raksturu un uzlabo fizisko sagatavotību,” norāda Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras komandieris komandkapteinis Jānis Auce.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību norises vietās tiks izmantota tikai mācību munīcija, kas rada īslaicīgu troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību.

Mācību laikā Dienvidkurzemes novadā pa autoceļiem notiks militārā transporta pārvietošanās.
Mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības prasības un nodrošināta privātīpašuma neaizskaramība.
Nacionālie bruņotie spēki aicina Priekules un Vaiņodes pagasta iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kalniņa
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Mob. tālr. Nr.: +37128305430
e-pasta adrese: dace.kalnina@mil.lv