Dienvdkurzemes novadā notiks Zemessardzes mācības | Nacionālie bruņotie spēki

Dienvdkurzemes novadā notiks Zemessardzes mācības

03.04.2024
Latvijā
Militārās mācības
Zemessardze
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde

No 5. līdz 7. aprīlim Dienvidkurzemes novada Bārtas un Otaņķu pagastu mežu masīvos, savukārt 6. un 7.aprīlī Kalvenes un Embūtes pagastu teritorijās, norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai. 

Mācībās zemessargi veiks uzdevumus orientēšanās prasmju nostiprināšanai un trenēs pretinieka aizkavēšanas operācijas. Mobilitātes un kaujas spēju stiprināšanai, tiks izmantots arī militārais transports. Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. 

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži” saskaņotās teritorijās. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties tīmekļvietnē www.zs.mil.lv

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas valstspilsētas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 63403611 vai rakstīt uz e-pastu 44bn@mil.lv , vai personīgi ierasties vienībā – Liepājā, Atmodas bulvārī 9. 

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv

Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē! 

Iedzīvotāju ievērībai! 

Mācību laikā Dienvidkurzemes novada Kalvenes un Embūtes pagastos zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas. Pa autoceļiem Dienvidkurzemes novadā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.

Foto: no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva

 

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Guna Pričina
Tālrunis: 26577342; ATT: 67209913
guna.pricina@mil.lv