Daudznacionālā divīzija “Ziemeļi” ieguvusi NATO sertifikāciju | Nacionālie bruņotie spēki

Daudznacionālā divīzija “Ziemeļi” ieguvusi NATO sertifikāciju

10.03.2023
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
Daudznacionālā divīzija “Ziemeļi”

Daudznacionālā divīzija “Ziemeļi” (Multinational Division North), kas izvietota Ādažu militārajā bāzē, šodien noslēdza gandrīz divas nedēļas ilgas mācības un ieguva NATO sertifikāciju, kas apliecina divīzijas kaujas spējas. 

Divīzija “Ziemeļi” piedalījās NATO Ziemeļaustrumu daudznacionālā korpusa štāba (Multinational Corps Northeast) organizētās mācībās “Griffin Lightning 2023”, kurās tika vērtēta arī divīzijas atbilstība NATO Kaujas vienību sagatavotības novērtējuma (CREVAL) kritērijiem.

Divīzijas komandieris ģenerālmajors Flemings Matiasens mācības sauc par ļoti veiksmīgām, jo daudznacionālā divīzijas komanda sasniegusi izvirzītos mērķus. “Mēs vēlējāmies demonstrēt savas spējas, profesionālismu un apņēmību, lai izpildītu mums dotos uzdevumus. Mēs šos mērķus sasniedzām pateicoties komandas darbam, spējai sadarboties un strādāt vienoti.”

CREVAL darba grupas vadītājs, NATO Ziemeļaustrumu daudznacionālā korpusa štāba komandiera vietnieks ģenerālmajors Ulrihs Helebjergs (Ulrich Hellebjerg) uzskata, ka mācības bijušas ļoti vērtīgas un CREVAL pārbaudījums izturēts ar izcilību. Eksperti pozitīvi atzīmē divīzijas vadības ieinteresētību un spēju ātri pielāgoties un īstenot nepieciešamās izmaiņas. 

Starptautiskajās mācībās “Griffin Lightning 2023”, kas tika plānotas kopš pagājušā gada, piedalījās NATO sabiedrotie no vairāk nekā 13 valstīm un tajās tika trenēta Baltijas jūras reģiona aizsardzība atbilstoši NATO alianses kolektīvās aizsardzības mehānismam - līguma 5.pantam.

Daudznacionālā divīzija “Ziemeļi” atrodas Alianses Ziemeļaustrumu flangā. Šīs mācības bija pirmā NATO sertifikācija divīzijai un secīgs solis pirms pilnu operacionālo spēju sasniegšanas.

 Facebook – Multinational Division North
Twitter – @hqmndn

Informāciju sagatavoja:Multinational Division North / Daudznacionālā divīzija “Ziemeļi”
+ 371 26477267
Kristine.Meistere@reach.nato.int