Bruņoto spēku komandieris tiekas ar Melnkalnes Bruņoto spēku komandieri

04.11.2019
Latvijā
Informāciju sagatavoja
AM Preses nodaļa

Rīt, 6.novembrī,  darba vizītē Latvijā ierodas Melnkalnes Bruņoto spēku komandieris brigādes ģenerālis Dragutins Dakičs (Dragutin Dakić), lai ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu pārrunātu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

“Jaunākās NATO dalībvalsts – Melnkalnes -  ieguldījums NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā ir ļoti nobriedušas un mūsdienīgi domājošas valsts solis, kas liecina par teicamu ģeopolitiskās situācijas izpratni. Esam pateicīgi Melnkalnes karavīriem par dienestu Latvijā un gatavi dalīties savā pieredzē,” norāda ģenerālleitnants L.Kalniņš.

Bruņoto spēku komandieri pārrunās reģionālo drošības situāciju, kā arī Melnkalnes bruņoto spēku dalību Latvijā izvietotajā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā.

Vizītes laikā Melnkalnes bruņoto spēku komandieris apmeklēs Ādažu bāzi, lai tiktos ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vadību un ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas Melnkalnes kontingenta karavīriem pārrunātu viņu dienesta gaitu Latvijā.

Melnkalne ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dienesta pienākumus NATO daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā pilda astoņi Melnkalnes bruņoto spēku karavīri. Melnkalne pievienojās NATO 2017. gada jūnijā, kļūstot par 29. alianses dalībvalsti.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv